Bayram için hazırlıklar sürüyor! Otobüs ve uçak pahalı olunca kiralık araca talep patlaması oldu

Uçak mı, otobüs mü yoksa kiralık araç mı? Hesap kitap yapınca dört kişilik bir aile için bayram tatilinde en ekonomik seçenek araç kiralamak oluyor. Hal böyle olunca bayram öncesi kiralık araçlara talep patlamış durumda. Normalde trafikte 50 bin kiralık araç varken bayram süresince bu rakamın 200 binlere ulaşması bekleniyor. Detaylar Kanal D Ana Haber’de ortaya çıktı…

Kiralık araç işi yapanlar telefonların susmadığını söylüyor. Okullar kapanıyor tatil sezonu Kurban Bayramı ile birlikte başlıyor. Araç kiralama şirketleri hiç olmadığı kadar yoğun. Şirket temsilcileri “Resmen patlama söz konusu. Yaklaşık 15 gün önceden talep etmeniz gerekiyordu. O yüzden müşterilerimize olumlu cevap veremiyoruz artık” diyor.

UÇAKTAN DA OTOBÜSTEN DE UYGUN

Bir aile hesap kitap yaptığında araç kiralamanın uçaktan da otobüsten de uygun olduğunu görüyor. Hal böyle olunca 9 günlük Kurban Bayramı tatiline sayılı günler kala araç kiralama talebinde büyük bir yoğunluk yaşanıyor.

YÜZDE 80’İN ÜZERİNDE DOLULUK VAR

Araç kiralama şirketleri yüzde 80’nin üzerinde şimdiden bir doluluk yaşandığını belirtiyor. Her bayramda bunları yaşadıklarını belirttiler. Normalde 50 bin civarı trafikte kiralık araç varken 200 binlere kadar bu sayının çıktığı söyleniyor.

GÜNLÜK FİYATLAR 1200 İLE 2000 LİRA ARASI

Kalan sayılı kiralık araçlarda ise ekonomi sınıfında günlük rakamların 1200 ila 2 bin lira arında olduğu belirtiliyor. Uygun fiyata araç kiralamak isteyen vatandaşlara bir de uyarı geldi. Mutlaka kurumsal yerlerden araçlarını kiralamaları söylendi.

UÇAK MI? OTOBÜS MÜ? ARAÇ KİRALAMA MI?

Peki 4 kişilik bir aile bayramda İstanbul’dan Antalya’ya gitmek istese uçak mı? Otobüs mü? Araç kiralama mı daha uygun olacak? Otobüs fiyatları kişi başı bin 500 liraları gördü. O da gidiş-dönüş 12 bin lira demek. Uçak ise yaklaşık 16 bin lira tutuyor. Ekonomik bir araç kiralandığında ise 6 gün için 10 bin TL gibi bir rakam ödeniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir