iOS 18’de yapay zeka ile özel emoji oluşturabileceksiniz!

Apple’ın WWDC konferansına iki hafta kaldı ve şirket, iOS 18’de sunacağı yeni yapay zeka özelliklerini ve ana ekran özelleştirme güncellemelerini tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni bir iddiaya göre dikkat çekici iOS 18 özelliklerinden biri, yapay zeka kullanarak özel emoji oluşturma yeteneği olacak.

Mark Gurman: “iOS 18 ’de yapay zeka ile özel emoji oluşturabileceksiniz”

Apple haberleriyle bilinen Bloomberg yazarı Mark Gurman, iOS 18 ve macOS 15’te beklenen yenilikleri özetledi. Bildirilenlere göre bildirimler, Fotoğraflar, Notlar gibi uygulamalara getirilecek yapay zeka özelliklerinin yanı sıra, Apple’ın emoji oluşturma aracını kullanıcılar arasında dikkat çekici kılmayı planladığı belirtildi:

“Bir dikkat çekici özellik, yapay zekayı emojilere getirecek. Şirket, kullanıcıların mesajlaşırken anında özel emojiler oluşturabilmesini sağlayan bir yazılım geliştiriyor. Bu, iPhone ve diğer cihazlarda mevcut olan emoji seçeneklerinin ötesinde, her durum için yepyeni bir emojiye sahip olacağınız anlamına geliyor.”

Apple, her yıl iOS güncellemeleriyle iPhone’a yeni emojiler ekliyor. Örneğin, Mart ayında iOS 17.4 ile iPhone’a birkaç yeni emoji karakteri eklenmişti. Bu yeni yapay zeka özelliği, kullanıcıların daha fazla emoji özelleştirmesi için yıllık güncellemeleri beklemek zorunda kalmaması anlamına geliyor.

Gurman, bugünkü bülteninde iOS 18’in kullanıcıların ana ekranlarını daha kişisel hale getirmeleri için uygulama simgelerini yeniden renklendirmesine izin vereceğini de yazdı. Güncelleme ayrıca, kullanıcıların uygulama simgelerini ve widget’ları ana ekranlarında daha serbestçe yerleştirmelerine olanak tanıyarak mevcut sabit hizalı ızgara düzenine bağlı kalmadan kullanılmasını sağlayacak.

iOS 18’in getireceği yapay zeka tabanlı özel emoji oluşturma özelliği, kullanıcılar arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda. Bu yenilik, Apple’ın kullanıcı deneyimini daha da kişiselleştirerek, emojilerin kullanımını bir adım öteye taşıyacak gibi görünüyor. Ayrıca, uygulama simgelerini yeniden renklendirme ve ana ekran düzenini serbestçe değiştirme imkanı, kullanıcıların iPhone deneyimlerini daha da kişiselleştirmelerine olanak tanıyacak.

iOS 18 ile ilgili diğer haberlerimize göz atmayı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir