Samsun’dan eski valilerine ahde vefa: Vali Aksoy’un adı lojistik köy yoluna verildi

Tüm alternatif yolların kesiştiği Tekkeköy’de 660 dönümlük alan üzerine kurulan Samsun Lojistik Köy, bölgede yer alan firmalara lojistik depo imkanı sağlayarak işletmelerin rekabet gücünü artırıyor. Başta girişimciler olmak üzere toptancılar, tüccarlar, esnaf ve KOBİ’ler Lojistik merkezde kurulan depolama tesisleri, yükleme boşaltma alanları, sosyal tesisler ve idari binalardan yararlanabiliyor. Bu proje aynı zamanda 2 bine yakın kişiye iş olanağı sağlayarak bölge halkına da ekonomik anlamda destek veriyor.

MECLİS KARARIYLA

Samsun Valisi olduğu dönemde Lojistik Köy’ün kurulmasında fikir babası olan Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy’un adı Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin aldığı kararla merkeze ulaşımın sağlandığı caddeye verildi.

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Günümüzde lojistik oldukça önemli, önümüzdeki dönemde hızla yükseliş kaydedecek bir sektör. Bugün dünyada pek çok kentin kalkınmasında lojistik imkanların önemi büyük. Sadece lojistik hizmet sağlayarak geçim kaynağı oluşturan kentler var. 43 milyon Avro AB hibeli Samsun Lojistik Köy Projesi de sadece bölgenin değil, Türkiye’nin en büyük ve en önemli projelerinden biri. Bu projenin bir başka özelliği de şehrimizin kanaat önderleriyle birlikte hareket ederek, ortaklık kültürüyle yapılmış olmasıdır. Ülke ekonomimize ve şehrimize önemli artılar kazandıracak lojistik köyün fikir babalığını yaparak, bizlere öncü olan eski Valimiz Hüseyin Aksoy’dur” diye konuştu.

Vali Aksoy’un sadece lojistik bağlamda öngörülerini şehre yatırım olarak kazandırmadığına, aynı zamanda Türkiye’nin ilk güdümlü projesi olan Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin uygulanması hususunda da büyük emek ve mesai harcadığına işaret eden Murzioğlu, “Samsun ekonomisinde prestij eser niteliğindeki yeni hizmet binamızın kazandırılması sürecinde de odamıza ve camiamıza büyük desteklerde bulunmuştur. Önemli bir bürokrat olarak Samsun tarihinde yer almış olan Sayın Hüseyin Aksoy’un bilhassa Samsun Lojistik Merkez yerleşkesinin önünde yer alan bulvarda adının yaşatılması çok kıymetli bir ahde vefa örneğidir” dedi.

İSTİHDAMA KATKISI BÜYÜK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ise “Samsun’un ekonomik olarak gelişmesinde önemli rol oynayan eski Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’un adını, yapımında büyük emek harcadığı Samsun lojistik Köy’ün bulunduğu bulvara vererek adını burada yaşatmak istedik. Lojistik Köy, kentimizin hem istihdamına hem de ekonomisine gelecekte önemli katkılar sunacaktır” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir